Yamaha wprowadziła niedawno na rynek najnowszy amplituner AV – Model RX-V377 charakteryzujący się 5.1-kanałową konstrukcja, obsługująca formaty audio HD, współpracująca ponadto z przenośnymi odtwarzaczami oraz sprzętem mobilnym. Projektanci w tym przypadku pozostali wierni tradycyjnym rozwiązaniom, daltego też zdecydowali się na konstrukcję wzmiacniacza opartą o elementy dyskretne i wykorzystujące obwód low jitter PLL, pomagający zoptymalizować scenę dźwiękową. Nie bez znaczenia są również najnowsze technologie takie jak Extra Bass i Virtual Cinema Front.

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

Pierwsza z nich wzmacnia i wzbogaca dźwięk basu, nawet wtedy, gdy muzyka płynie z niewielkich głośników. Poprawia ona ponadto brzmienie niskich tonów przy jednoczesnym zachowaniu równowagi tonalnej. Drugie rozwiązanie pozwala się natomiast cieszyć dźwiękiem przestrzennym także wtedy, gdy wszystkie pięć głośników systemu kina domowego znajduje się z przodu! RX-V377 umożliwia ponadto przepuszczanie sygnału 4K Ultra HD i dekoduje formaty audio HD – m.in. Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Nowością w stosunku do poprzedniego modelu jest funkcja Background video dla wejść Radio/USB/Audio/Aux.

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

Nie bez znaczenia jest również wejście USB na przedniej ściance, do którego można podłączyć wspomnianą przenośną pamięć, a także iPoda lub iPhona. W takiej sytuacji aplituner pełni również rolę  nagrywarki. Komfort obsługi zapewniają natomiast znane z poprzednich serii przyciski Scene oraz YPAO – układ optymalizacji dźwięku z automatyczną kalibracją systemu. RX-V377 wyposażony jest w komplet 4 wejść/1 wyjście HDMI z 3D oraz kanał zwrotny audio oraz komplet wejść w tym cyfrowe optyczne i współosiowe, analogowe audio, wideo komponentowe i kompozytowe.

Yamaha RX-V377

źródło: materiały prasowe

Kategorie: muzyka w domu