Yamaha zaprezentowała właśnie nową, luksusową serię domowego systemu audio, na który składa się zintegrowany wzmacniacz o nazwie A-S2100 oraz odtwarzacza płyt, ukrytego  pod symbolem CD-S2100.  Wzmacniacz zintegrowany A-S2100 cechuje się wysoką mocą sięgającą 150 W x 2 (RMS), opakowaną w konstrukcję zbudowaną w oparciu o symetrię, z zasilaniem umieszczonym w centralnej części urządzenia i sekcjami wzmacniacza mocy na końcach, dzieki czemu wzmacniacz zapewnia dobrą separację kanałów. W centralnej części A-S2100, od panelu frontowego aż do tylnej ścianki, znajduje się specjalna rama, która usztywnia urządzenie i minimalizuje wpływ drgań na jakość dźwięku.

materiały prasowe

materiały prasowe

Co ciekawe w konstrukcji A-S2100 projektanci wykorzystali elementy wyjściowe MOSFET o tej samej biegunowości, a w najbardziej narażonych na spadek jakości dźwięku miejscach wykorzystano złącza śrubowe i grube przewody. Taka konfiguracja pozwoliła na stworzenie kompleksowej konstrukcji o niskiej impedancji, a jednocześnie ograniczyło stratę sygnału podczas transmisji. Warto dodać, że A-S2100 wykorzystuje wykonywany na zamówienie transformator El, zamontowany z użyciem podkładek z mosiądzu.

materiały prasowe

materiały prasowe

Zestaw proponuje nam aż sześć wejść w tym zbalansowane XLR, gramofonowe obsługujące wkładki MM i MC oraz pętlę magnetofonową. Na uwagę zasługuje również wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, wzbogacony o regulację poziomu, odpowiadającą za dopasowanie do różnych impedancji obciążenia.

Kategorie: muzyka w domu