Yamaha MusicCast to nowe rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie bezprzewodowego systemu audio. Dzięki niemu istnieje możliwość zarządzania wszelkimi urządzeniami wchodzącymi w skład systemu muzycznego za pomocą intuicyjnej aplikacji. Inteligentny system domowej rozrywki Yamaha MusicCast łączy bowiem bezprzewodowo ze sobą wszystkie znajdujące się w domu urządzenia audio-wideo. Dzięki temu każdy z domowników, niezależenie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajduje, może łatwo i szybko odtwarzać muzykę z dowolnego urządzenia wchodzącego w skład systemu muzycznego Yamaha MusicCast.

yamaha_musiccast

Co ważne, prezentowane rozwiązanie to pozwala na odtwarzanie najwyższej jakości sygnału wielu źródeł cyfrowych, takich jak smartfon, tablet czy laptop, a także serwisy typu Spotify, radio internetowe, dźwięk telewizyjny czy też pliki muzyczne z komputera lub innych nośników. Jako centrum dowodzenia służy dowolne urządzenie mobilne z zainstalowaną dedykowaną aplikacją MusicCast Controller, prostą i intuicyjną, dodatkowo dostępną w języku polskim.

Wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu Yamaha MusicCast dysponują technologią łączności bezprzewodowej Wi-Fi, a także Bluetooth. Z kolei 21 z nich wyposażono w moduł AirPlay. Poszczególne elementy systemu komunikują się nie tylko z routerem, ale również ze sobą, dzięki czemu cały zasięg sieci jest dłuższy i bardziej stabilny.

Kategorie: muzyka w domu