Dobra wiadomość dla fanów rocka i metalu symfonicznego. Istniejąca już od osiemnastu lat grupa Within Temptation kilka dni temu wprowadziła do sprzedaży swoją nową, szóstą już płytę. Nosi ona tytuł Hydra i została wydana przez wytwórnię Mystic. Oprócz członków samej kapeli w nagraniu krążka wzięły udział także takie gwiazdy jak Tarja Turunen (Nightwish), Howard Jones (Killswitch Engage), Xzibit (Serial Killaz), a nawet Piotr Rogucki ze znanej u nas Comy.

hydra

Płyta jest w niemal każdym calu idealna. Brzmienie jest proste, ale przy tym bardzo przestrzenne i po prostu piękne. Po prostu widać, że muzycy znają się na swoim fachu jak mało kto. Jest to jednak lżejsza forma metalu, która może nie przypaść do gustu miłośnikom twardych dźwięków.

Teraz kilka słów odnośnie utworu „Whole World Is Watching”. To właśnie w nim usłyszymy Piotra Roguckiego. Muzyk tak komentuje swoje wrażenia z nagrania: „ogromny zaszczyt niespodziewanego zaproszenia, owocna współpraca, a efektem tego wszystkiego jest połączenie dwóch jakże różnych głosów w jednej, pięknej piosence. Mam nadzieję, że ten kawałek będzie równie ważny dla słuchaczy tak, jak bez wątpienia, jest dla mnie”.

Pełna lista utworów umieszczonych na krążku Hydra prezentuje się następująco:

  1. Let Us Burn
  2. Dangerous
  3. And We Run
  4. Paradise (What About Us?)
  5. Edge of the World
  6. Silver Moonlight
  7. Covered By Roses
  8. Dog Days
  9. Tell Me Why
  10. Whole World is Watching
Kategorie: nowości płytowe