Firma Volverine Data stworzyła mobilny zestaw WIOS-5.8, którego premiera zbiega się wraz z rozpoczęciem sezonu urlopowego. WIOS-5.8 jest przenośnym głośnikiem, który można zastosować w budynku, jak i również na świeżym powietrzu. Choć Design urządzenia znajdzie zapewne więcej przeciwników niż zwolenników, tak sama specyfikacja biorąc pod uwagę charakter sprzętu może się podobać.

W obudowie znajdziemy bowiem dwa standardowe głośniki o mocy 10 W, natomiast jeśli przygotowujemy większą imprezę np. w ogrodzie, możemy spiąć ze sobą aż 6 głośników. Urządzenie łączy się ponadto ze źródłem dźwięku drogą radiową, a jego zasięg jest spory, bo wynosi aż 60 m w linii prostej. WIOS-5.8 dodatkowo posiada specjalny nadajnik pracujący na częstotliwości 5,8 GHz, dzięki czemu może powiększyć ten dystans do 78 m.

materiały prasowe

materiały prasowe

Warto również dodać, że głośniki zasilane są dzięki wbudowanym bateriom, ale można je również podłączyć do gniazdka elektrycznego. Ponadto urządzenie jest odporne na warunki pogodowe, a specjalna rączka przymocowana obudowy ułatwia jego przenoszenie.