źródło: Sony

źródło: Sony

Sony zamierza w niedługim czasie podbić rynek dzięki nowej serii odtwarzaczy Walkman WH. Konstruktorzy zintegrowali bowiem w jednym urządzeniu głośniki, słuchawki i cyfrowy odtwarzacz muzyczny. Prezentowana linia składa się na dzień dzisiejszy z dwóch modeli:  NWZ‑WH505 i NWZ-WH303.

Urządzenia ten dysponują wewnętrzną pamięcią o pojemności 16 GB lub 4GB, a wbudowany akumulator pozwala na 20 godzin nieprzerwanej pracy. Za jakość generowanego przez słuchawki dźwięku w modelu WH505 odpowiadają n 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z kopułkowymi membranami, o maksymalnej mocy wejściowej wynoszącej 1000 mW, czułości 105 dB/mW oraz impedancji równej 40 Ohmów. Pasmo przenoszenia dźwięku zawiera się natomiast w przedziale 5 – 25 000 Hz. Model uboższy – WH303 został wyposażony w mniejsze, 30mm przetworniki, a ich pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale 30-20 000 Hz. Odtwarzane formaty audio to: MP3, WMA, AAC-LC i Linear PCM.

Ciekawa jest również opcja słuchania muzyki, bez utraty kontroli nad tym co się dzieje dookoła – otóż producent prezentuje również możliwośc zawieszenia odtwarzacza na szyi i włączenia wbudowanych głośników dźwięku przestrzennego. Połączenie technologii xLOUD i VPT for Speakers zapewnia  natomiast satysfakcjonującą głębię  dźwięku.