Pierwsze słuchawki Ultrasone z ekskluzywnej linii Edition pojawiły się przeszło 11 lat temu. Aż tyle czasu musieliśmy czekać na to, by niemiecka wytwórnia zdecydowała się na wprowadzenie kolejnego modelu. Będzie to mocno limitowany (do 555 sztuk) model o nazwie Edition 5. Specjalnie z myślą o Edition 5 Ultrasone opracowało najnowszą wersję techniki S-Logic. Firma z powodzeniem stosuje ją od lat, ale w piątkach debiutuje najnowsza modyfikacja z dopiskiem „EX”. Technologia ta, polega na takim wymodelowaniu membrany, że nie promieniuje ona bezpośrednio do ucha, ale jest od niego oddalona i ustawiona pod kątem. Dzięki temu dźwięk staje się bardziej przestrzenny, a źródła pozorne nie siedzą w głowie.

16

Producent jest przekonany, że jest to materiał bezkonkurencyjny pod względem faktury, koloru i właściwości mechanicznych. Zdobi je grawerowana laserem aluminiowa wstawka z logo firmy, a całość pokrywa się siedmioma warstwami lakieru, co podkreśla szlachetny rysunek drewna. Pałąk to z kolei anodowane na czarno aluminium. Podobnie jak poduszki, jest wyściełany najlepszą skórą z długowłosych etiopskich owiec. Łączy ona delikatność z bardzo dobrymi właściwościami izolującymi, dzięki czemu słuchacz ma zapewniony komfort użytkowania i izolację od szumów otoczenia. W komplecie otrzyma on również dwa odłączane kable – 4- i 1,8-metrowy. Oba są elastyczne, wykonane z miedzi o czystości 99,999 % i zakończone wtykami Neutrika.

Zestaw uzupełnia specjalne opakowanie do przechowywania słuchawek, podstawka z odlewanej stali oraz specjalny pokrowiec który zabezpiecza przed kurzem, kiedy Edition 5 wiszą na swoim stendzie. Prezentowane słuchawki są już dostępne w Polsce, a dystrybutor ustalił ich cenę na 14 990 złotych.