Tonsil rozpoczął właśnie produkcję pierwszych w swojej historii kolumn dla audiofilów. Na uwagę zasługuje fakt iż w zaprojektowaniu ich pomoże sam Russell Kaufmann, przez co nazwa „audiofilskie” nabiera  nowego znaczenia. Człowiek ten to bowiem nie tylko dyrektor techniczny i kierownik konstrukcji akustycznej w firmie Morel, ale i

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

inżynier posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w branży Hi-Fi. Pracował między innymi dla firm Wharfedale, Monitor Audio i Bowers and Wilkins. To właśnie spod jego ręki wyszedł high-endowy model kolumn Morel „Fat Lady”, wyróżniający się zastosowaniem innowacyjnej obudowy wykonanej w całości z włókna węglowego – laureat wielu nagród branżowych.

UNITRA TONSIL LOGO 008898

Nowe kolumny Tonsila wejdą w skład prestiżowej linii high – end o nazwie Golden Line. Pierwszy jej przedstawiciel – model OMEGA jest trójdrożnym zestawem, ukrywającym pod czarną lakierowaną powierzchnią aż 10 głośników, w tym zupełnie nowe, 15-centymetrowe głośniki niskotonowe o odpowiednich parametrach Thiela-Smalla. W pojedynczym urządzeniu zamontowano osiem takich głośników umieszczonych symetrycznie względem siebie, po cztery sztuki na ekranie i tylnej ściance obudowy. Nie bez znaczenia jest również 15- centymetrowy głośnik średnio-tonowy, umieszczony w komorze zawierającej specjalnie opracowany element rozproszeniowy, uniemożliwiający powstawanie fal stojących. Kropkę nad „i” stanowi rzecz jasna głośnik wysokotonowy.

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

Kategorie: muzyka w domu