TEAC wprowadza właśnie do swojej oferty nowy wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym przetwornikiem c/a USB 96 kHz/24 bity. Niezwykle kompaktowe wymiary, oraz wejście optyczne pozwala mu nie tylko na bezproblemową współpracę z iPhonem, urządzeniami opartymi na Androidzie oraz komputerami PC/Mac, ale i na konfigurację wraz z odtwarzaczami CD/DVD/Blu-ray. DAC wraz ze wzmacniaczem mocy umieszczono bowiem w niewielkiej, aluminiowej obudowie o grubości zaledwie 21,7 mm.  

materiały prasowe

materiały prasowe

Konstruktorzy postawili sobie zadanie, zbudowania czegoś, czego brzmienie będzie znacznie lepsze niż to wychodzące zwykłego wyjścia słuchawkowego w źródle. Wszechstronność HA-P50 zwiększa wspólne wejście łączące wejście cyfrowe optyczne i analogowe, które automatycznie wykrywa docierający sygnał, a zastosowany układ Burr Brown PCM5102 obsługuje pliki muzyczne o maksymalnej rozdzielczości 96 kHz/24 bity. Dotego dochodzi jeszcze bezpłatna aplikacja TEAC HR Audio Player, współpracująca z urządzeniami mobilnymi. 

materiały prasowe

materiały prasowe

Niezwykle praktycznym udogodnieniem jest równiez możliwość wyboru poziomu sygnału wyjściowego – wysoki/niski, poprzez dopasowanie do impedancji słuchawek. Zasilanie urządzenia odbywa się natomiast za pośrednictwem baterii litowo-jonowej o pojemności 2100 mAh, która umożliwia ciągłą pracę przez około 8 godzin. TEAC HA-P50 jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi na dzień dzisiejszy 1599 zł.