W styczniu bieżącego roku, podczas targów elektroniki użytkowej w Las Vegas, firma Sony zaprezentowała nowy model słuchawek SSE-BTR1, przeznaczonych dla biegaczy. Teraz japoński koncern potwierdził, że jego nowy produkt pojawi się w sprzedaży już tej jesieni. Smart B-Trainer, to niecodzienna konstrukcja, którą będziemy mogli zabrać ze sobą niemal wszędzie, chcąc pobiegać w towarzystwie ulubionej muzyki. Produkt odporny na wodę i pot jest bowiem wirtualnym trenerem, wyposażonym w sześć różnych sensorów, które mierzą puls, przyspieszenie, kierunek oraz zapisują lokalizację GPS użytkownika. Znajdziemy w nich także żyroskop oraz barometr.

materiały prasowe

materiały prasowe

Urządzenie pobiera dane przy pomocy odpowiednich sensorów. Te są następnie przekazywane do specjalnej aplikacji, która podaje użytkownikowi czas spędzony na bieganiu, liczbę wykonanych kroków, ilość spalonych kalorii, średnie tempo itp. Ciekawostką jest także funkcja dobierania muzyki do tętna użytkownika. Jeśli puls jest przyspieszony, wówczas Smart B-Trainer będzie odtwarzał wolne kawałki, by uspokoić nasz organizm. A dzięki 16 GB wbudowanej pamięci, muzyki z pewnością nam nie zabraknie.

Cena słuchawek Smart B-Trainer nie jest jeszcze znana, jednak producent zapewnia, że oficjalna prezentacja i premiera nastąpi podczas wrześniowych targów IFA.