Apple wydało kolejną edycję odtwarzacza Nano pokazując tym samym, że iPody mogą nadal osiągać jeszcze więcej i pracować coraz wydajniej. Nano w siódmej odsłonie jest cieńszy, mniejszy i wyposażony w nowe możliwości. Jedną z najbardziej wyróżniających się czas funkcjonowania – może on działać bez ładowania nawet do trzydziestu godzin.

Grubość nowego iPoda Nano to ledwie 5,4 mm (co oznacza o 38% mniej od poprzedniej wersji), a przekątna ekranu to 2,5 cala (Wysokość: 76,5 mm; Szerokość: 39,6 mm), co oznacza rozmiar porównywalny z kartą kredytowej . Dzięki temu urządzenie to z łatwością można schować do kieszeni czy damskiej torebki. Producent udostępnił swoim fanom możliwość dopasowania kolorystycznego urządzenia – w dniu debiutu iPod Nano był dostępny w siedmiu wersjach kolorystycznych (ciemnoszarej, srebrnej, fioletowej, różowej, żółtej, zielonej i niebieskiej). Wyświetlacz urządzenia pracuje w najnowocześniejszej, dotykowej technologii multi touch. Jego rozdzielczość to 240 na 432 piksele przy 202 pikselach na cal. Pod wyświetlaczem umieszczono fizyczny przycisk Home. Z boku nowego iPoda znajdują się również fizyczne przyciski, które zapewniają pełną kontrolę nad odtwarzaniem.

<p> Cieńszy, mniejszy i wyposażony w nowe możliwości. Może działać bez ładowania nawet do trzydziestu godzin. Taki jest iPod Nano si&oacute;dmej generacji.&nbsp;Wydając Nano Apple pokazuje, że iPody mogą osiągać jeszcze więcej i pracować

<p>
Cieńszy, mniejszy i wyposażony w nowe możliwości. Może działać bez ładowania nawet do trzydziestu godzin. Taki jest iPod Nano si&oacute;dmej generacji.&nbsp;Wydając Nano Apple pokazuje, że iPody mogą osiągać jeszcze więcej i pracować

 

Komunikację bezprzewodową zapewnia moduł Bluetooth 4.0. Ponadto iPod Nano posiada tuner radia FM (z ustawieniami regionalnymi dla Ameryk, Azji, Australii, Europy i Japonii i funkcją Live Pause umożliwiająca wstrzymanie odtwarzania audycji radiowej i przewijanie jej wstecz w ramach 15-minutowego bufora), pedometr (czyli krokomierz, przydatny podczas treningów biegowych) oraz 16 GB wbudowanej, szybkiej pamięci flash.

Opakowanie produktu zawiera:
– iPod Nano;
– Słuchawki douszne Apple EarPods;
– Przewód ze złącza Lightning na USB;
– Podręcznik Pierwsze kroki.