Dla wszystkich, którzy chcą w jeszcze prostszy i wygodniejszy sposób odtwarzać muzykę w samochodzie firma ART stworzyła transmiter FM-01F. Dzięki niemu można z łatwością przesłać muzykę w formacie MP3 lub WMA z urządzenia przenośnego wprost do radioodtwarzacza, nie używając do tego kabli.

źródło: ART

źródło: ART

ART FM-01F jest wyposażony w czytnik kart SD/MMC, złącze USB, a także w wyjście audio pozwalające podłączyć smartfon czy iPod. Aby odtworzyć nagrane na nie dźwięki należy ustawić jednakową częstotliwość w radiu i transmiterze, korzystając z zakresu 87,6-107,9 MHz. Korzystać możemy z opcji odtwarzania losowego czy odtwarzania wszystkiego po kolej, wyłącznie jednego utworu bądź tylko jednego folderu.

W obsłudze urządzenia pomaga 1,4-calowy ekran LCD wyświetlający dane dotyczące aktualnie odtwarzanego utworu. Naokoło niego znajdują się natomiast przyciski odtwarzania i pauzowania, regulacji głośności, przewijania oraz wyboru częstotliwości. Obsługa urządzenia możliwa jest tak przy użyciu ich, jak i poprzez obecny w zestawie pilot.

źródło: ART

źródło: ART

Zasilanie transmitera FM-01F odbywa się poprzez wejście samochodowej zapalniczki. Za urządzenie z dwuletnią gwarancją zapłacimy około 50 zł. Inne samochodowe transmitery FM dostępne są między innymi w witrynie Okazje.info.pl.

Kategorie: systemy car-audio