Pelty to gadżet, który bez wątpienia podbije nie jedno serce. Czy może być  bowiem coś lepszego na romantyczny wieczór od kombinacji nastrojowego oświetlenia i ulubionego utworu? Zamknięta w szklanym pojemniku, ceramiczna tuba z miejscem na świeczkę w środkowej części, która przy pierwszym podejściu wygląda jak futurystyczny świecznik to w rzeczywistości kompaktowy bezprzewodowy głośnik, wyposażony w technologię Bluetooth i specjalną aplikację sterującą dostępną na smartfony.

materiały prasowe

materiały prasowe

 Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się nie tylko w przypadku romantycznej kolacji przy świeczkach, ale również wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia urządzenia do prądu. Co ciekawe Pelty w swoim działaniu wykorzystuje zjawisko Peltiera – głośnik działa bowiem tylko w momencie, w którym jest podgrzewany od dołu świeczką. Jak podkreśla producent para będzie mogła cieszyć się nieprzerwanym strumieniem dźwięku do około pięciu godzin, a w ramach baterii zapasowej będzie można wykorzystać każdą świeczkę pasującą do zestawu. Choć nie znamy dokładnych dancyh dotyczących głośności, konstruktorzy zapewniają, że dorównują one jakością innym bezprzewodowym głośnikom.

Aktualnie Pelty zbiera fundusze potrzebne do produkcji na portalu Indiegogo.  Cena za pojedynczy egzemplarz wynosi póki co 265 dolarów.

materiały prasowe

materiały prasowe