Sony zaprezentowało niedawno nową serię odtwarzaczy Walkman WH. W ich przypadku, japońscy konstruktorzy zintegrowali w jednym urządzeniu głośniki, słuchawki i cyfrowy odtwarzacz muzyczny. Taka kombinacja będzie dostępna na rynku pod dwoma symbolami: Dostępne są dwa modele: NWZ‑WH505 i NWZ-WH303.

materiały prasowe

materiały prasowe

 

W zależności od wersji urządzenia dysponują wewnętrzną pamięcią o pojemności 16 GB lub 4GB. Wbudowana bateria litowo jonowa, według zapewnień producenta wystarczy na około 20 godzin nieprzerwanej pracy.  Za jakość generowanego przez słuchawki dźwięku w modelu WH505 odpowiadają natomiast 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z kopułkowymi membranami o maksymalnej mocy wejściowej 1000 mW, czułości 105 dB/mW oraz impedancji na poziomie 40 Ohmów. Pasmo przenoszenia dźwięku zawiera się natomiast w przedziale 5 – 25 000 Hz. Model WH303 został z kolei wyposażony w mniejsze, 30mm przetworniki, a ich pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale 30-20 000 Hz. Warto również dodać, że wśród odtwarzanych formatów audio znajdują się: MP3, WMA, AAC-LC i Linear PCM.

Miłym udogodnieniem wydaje się być również połączenie technologii xLOUD oraz VPT dzięki, której  możemy słuchać muzyki na powietrzu bez utraty kontroli nad tym, co dzieje się dookoła . Wystarczy bowiem zawiesić odtwarzacz na szyi i włączyć wbudowane głośniki dźwięku przestrzennego…

materiały prasowe

materiały prasowe