Oferta firmy Monitor Audio wzbogacił się właśnie o dość ciekawy produkt nazwany  Airstream 100. Jest to bowiem wielostrefowy wzmacniacz bezprzewodowy o mocy 50 watów, działający w klasie A/B. Jak podkreśla producent Airstream A100 jest nowocześnie zaprojektowanym wzmacniaczem zintegrowanym, przystosowanym do bezprzewodowego odbioru dźwięku. Można go używać zarówno w systemach AV, jak i klasycznych stereo, a źródła podłączyć konwencjonalnie lub bez kabli. 

materiały prasowe

materiały prasowe

Kostkę wyposażno w wejście typu RCA, wyjście do subwoofera, a także wejścia cyfrowe: S/PDIF i optyczne. Do tego dochodzi jeszcze możliwość łączenia z siedią domową i odtwarzania kolekcji zgromadzonej na komputerze Mac/ PC, a także na urządzeniach mobilnych. Kolumny podłącza się do konwencjonalnych zakręcanych terminali, ale jeżeli są wyposażone w odbiorniki bezprzewodowe, to transmisja może się także odbywać bez kabli. Warunek – wszystkie elementy muszą znajdować się w zasięgu Wi-Fi. 

materiały prasowe

materiały prasowe

Co więcej A100 jest kompatybilny z systemem streamingu DLNA (Digital Living Network Alliance). Działają na nim aplikacje DLNA dla iOS, Androida i Windowsa na urządzenia mobilne. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na zakrzywionej ściance przedniej oraz za pośrednictwiem pilota. Umieszczony z przodu port USB pozwala  natomiast ładować urządzenia przenośne. Cena została ustalona na 1990 zł. 

Inne produkty, rodzimego producenta Monitor Audio można znaleźć tutaj.

Kategorie: muzyka w domu