Maxell wprowadza na rynek nowy mobilny głośnik o nazwie IKUone, wyposażony w niewielkie przetworniki z membraną bierną, która pozwala poprawić odtwarzanie basów. Komunikacja z urządzeniem odbywa się za pośrednictwem prostego złącza jack lub/i przy pomocy technologii NFC i Bluetooth. Jego sercem są natomiast dwa niewielkie głośniki charakteryzujące się całkowitą mocą wyjściową równą 6W.

materiały prasowe

materiały prasowe

Głośnik niskotonowy wyposażony jest w membranę pasywną. Został pozbawiony cewki, a ruch membrany wynika z ciśnienia akustycznego powstającego w kolumnie głośnikowej podczas działania głośnika niskotonowego. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala poprawić odtwarzanie basów i uzyskać lepszą jakość dźwięku. Pasmo przenoszenia zawiera się natomiast w granicach 200Hz a 20kHz.

materiały prasowe

materiały prasowe

W górnej części obudowy znajdują się przyciski Play/Pause, przyciski służące do zmiany odtwarzanej piosenki oraz zmiany głośności. Port microUSB, służący do ładowania baterii oraz złącze jack 3,5 znalazł się z tyłu. Ciekawostką jest natomiast miejsce na mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych oraz litowo-jonowy akumulator, który po naładowaniu powinien zapewnić do 6 godzin pracy.