Odtwarzacz MP3 HiFiMAN HM-901 określany jest jako dzieło sztuki użytkowej i sprzęt dla audiofilów. Dzieje się tak za sprawą możliwości odtwarzania dźwięku w wysokiej jakości (24/96) w większości formatów audio. Poza tym oferuje możliwość rozbudowy i wyposażony jest w autorskie oprogramowanie Taichi UI łączące interfejs fizyczny oraz graficzny, które pozwala na łatwą obsługę urządzenia.

źródło:

źródło: HiFiMAN

Sprzęt posiada dwa 32-bitowe przetworniki Sabre ES9018 32bit i wymienne moduły wzmacniacza. Pierwsze mogą pracować w trybie HD/Vintage gdy preferuje się brzmienie analogowe lub klasyczne. Z kolei wzmacniacz oferuje prace  w Normalnym/Zabalansowanym oraz Low Gain/High Gain (słuchawki nisko albo wysokoomowych). Dostępne moduły to: Balanced Card, MiniBox Card, Iem Card, Standard Card. Różnią się przede wszystkim mocą, stosunkiem sygnału do szumu oraz ceną.

Odtwarzacz posiada także moduł sieci bezprzewodowej pozwalając zamienić się mu w mobilny serwis muzyczny, ze strumieniowaniem z rozmaitych źródeł lokalnych, a także internetowych. Port karty pamięci osiąga 128 GB, a czas pracy wynosi około 10 godzin. Baterię można potem naładować w ciągu 2 godzin. HM-901 ma też wyjście 3.5mm aux mini jack umożliwiające podłączenie słuchawek, wzmacniaczy stereo i zewnętrznych przetworników DAC. Więcej urządzeń HiFiMAN można zobaczyć na porównywarce Okazje.info. Znajdzie się tam nie tylko odtwarzacze, ale też wzmacniacze i słuchawki tego producenta.