Pierwszy pełnoprawny amplituner sygnowany logiem Harman Kardon powstał aż 60 lat temu i od tamtego czasu firma dumnie kontynuuje to wydarzenia.Co więcej, ta okrągła rocznica to dla amerykańskiego producenta pretekst, by zaprezentować swe najnowsze dzieło – dwa amplitunery stereo HK 3700 i HK 3770. Na rynku odznaczać się mają one przede wszystkim wszechstronnością bowiem zaprojektowano je tak, by mogły czerpać sygnał dźwiękowy z każdego komputera, smartfonu i tabletu, a także z wbudowanego radia AM/FM oraz odtwarzaczy cyfrowych i analogowych.

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

Nie bez  znaczenia pozostaje również zestaw wejść, na który składają się: pięć wejść analogowych, wejście  dla gramofonu, trzy wejścia cyfrowe (1 koaksjalne i dwa optyczne) oraz na przednim panelu gniazdo USB, które pozwala podłączyć nie tylko pamięć flash (z plikami MP3, WMA lub WAV), ale i urządzenia Apple. Nieco bardziej prestiżowy model sygnowany numerem 3770 wyposażono również w Bluetooth. Jednak tym co zapewnia urządzeniom Harman&Kardon bezpieczny i przede wszystkim stabilny dostęp do sieci domowej jest DLNA 1.5, a do wielkiego świata radia internetowego – vTuner. Wszystko to przy szerokim paśmie przenoszenia (10Hz – 130kHz) i dobrych parametrach
wzmacniacza i sekcji odbiornika AM/FM.

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

Warto również zaznaczyć, że różnica w cenie dyktowana jest głównie przez moc wyjściową. 3700-ka wyciąga 85W na kanał, podczas gdy wyższy model „przelewa” w każdy z dwóch kanałów po 120W. Na dzień dzisiejszy za pierwszy model przyjdzie nam zapłacić 1800 zł, za drugi 2300 zł.

Kategorie: muzyka w domu, slider