W Polsce od niedawna dostępne są  zestawy głośnikowe o nazwie GoldenEar Technology. Firma ta powstała z inicjatywy Sandy’ego Grossa i Dona Givogue, stojących wcześniej za Polk Audio i Definitive Technology i na dzień dzisiejszy jest już bardzo dobrze znana w Ameryce Północnej, jednak wiele wiosen musiało upłynąć zanim produkty te pokazały się na rodzimym rynku. Twórcy GoldenEar są jednak zgodni co do faktu, iż są  to najlepsze głośniki, jakie dotąd zbudowali. Oferują one bowiem użytkownikowi nie tylko wysokiej klasy prezentacje, ale i wyjątkowo pozytywny stosunek jakości do ceny. 

materiały prasowe

materiały prasowe

Trzon katalogu stanowią zestawy wolno stojące, a  do wyboru są cztery modele Triton: One, Two, Three (wszystkie z wbudowanym aktywnym subwooferem) oraz Seven (bez niego). Monitory to Aon 3 i Aon 2. Golden Ear oferuje ponadto bardzo dużo elementów kina domowego: trzy subwoofery ForceField: 5, 4 i 3; trzy głośniki surround SuperSat: 3, 50 i 60; aż pięć głośników centralnych SuperSat: 3C, 50C 60C oraz SuperCenter X i SuperCenter XL, a także dwa soundbary: SuperCinema 3D Array XL i SuperCinema 3D Array.

materiały prasowe

materiały prasowe

Niestety, ceny które nie należą do tych  wygórowanych, mogą jednak stanowić skuteczną barierę, zwłaszcza na naszym rynku – najdroższe są podłogówki Triton One w cenie 21000 zł za parę. Wyraźnie mniej zapłacimy za Triton Two (12600 zł) i Triton Three (8400 zł). Monitory Aon 3 i Aon 2 to wydatek, odpowiednio, 4200 zł i 3360 zł. Do tego dochodzi jeszcze głośnik centralny SuperCenter X, który kosztuje 2520 zł oraz subwoofer ForceField 5 – 4200 zł. Wszystkie ww. produkty GoldenEar Technology są już dostępne w Polsce.