Amerykański producent zaawansowanych kolumn głośnikowych – Definitive Technology  wprowadza właśnie na Polski rynek pierwsze aktywne kolumny, naszpikowane technologią, na którą konstruktorzy firmy poświęcili kilka lat swojej pracy. Dzięki wbudowanemu przetwornikowi DAC z wejściem optycznym oraz USB przejmują z telewizora lub komputera czysty sygnał cyfrowy, nieskażony obróbką cyfrowo-analogową. Sygnał ten, jest następnie kierowany aż do czterech końcówek mocy pracujących w trybie bi-ampingu. Dzięki temu każdy głośnik posiada własną końcówkę mocy.

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

Takie rozwiązanie pozwala kontrolować i napędzać pracę kompletu 4 głośników, z których dwa posiadają średnicę 10 centymetrów i dwóch dodatkowych membran pasywnych (średnica także 10cm). 56-bitowy procesor DSP nadzoruje natomiast pracę całości. Efektem końcowym jak nie trudno się domyśleć jest przestrzenny i żywy dźwięk. Warto dodać, że Incline, dedykowane są zarówno do odsłuchu stereo jak i kina domowego.

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

Głośniki zamknięto w obudowie ze sztywnego, odpornego na rezonanse materiału Polystone, a całość oparto na podstawie wyciętej z jednego płata przetworzonego maszynowo aluminium. Wspomniany procesor DSP został wyposażony w dwa tryby EQ, jeden klasyczny, który umożliwia regulowanie natężenia dźwięku zarówno z poziomu komputera/telewizora jak i poprzez fizyczne przyciski na obudowie; drugi pomija natomiast cyfrową regulację dźwięku w komputerze lub telewizorze przejmując pełną kontrolę nad jakością dźwięku. Sugerowana cena detaliczna wynosi na dzień dzisiejszy 1695 zł.