Kilka dni po oficjalnej premierze na Targach High-End Show w Monachium, najtańszy odtwarzacz audiofilski marki Astell&Kern trafia właśnie do sprzedaży w Polsce. Jest to propozycja skierowana do klientów dysponujących zasobnym portfelem, nie zwracających uwagi na niektóre niedogodnienia.

materiały prasowe

materiały prasowe

AK Junior jest zgrabny i lekki (6,9mm grubości), a ergonomiczny kształt pozwala na płynne użytkowanie urządzenia jedną dłonią. Wykonana w 100% z aluminium obudowa, zapewnia trwałość, a przy tym elegancki i profesjonalny wygląd. Zastosowany ekran dotykowy o przekątnej 3,1 cala oraz funkcjonalny interfejs oferuje interakcję na takim samym poziomie, z jakim mamy do czynienia w typowym smartfonie. Urządzenie oferuje ponadto napięcie na wyjściu na poziomie 1,95 Vrms oraz impedancję 2 Ohm, dzięki czemu współpracuje bez problemu z każdą, nawet najbardziej wymagającą słuchawką. Co ważne, AK Junior jest w stanie odtwarzać także pliki w formacie DSD, które obecnie uważane są za najlepszy jakościowo format audio.

Co ciekawe AK Junior z powodzeniem możemy również służyć jako zewnętrzny interfejs audio (USB DAC) do naszego komputera czy laptopa. Dzięki temu przejmie on rolę naszej karty dźwiękowej, a co za tym idzie odtworzy w domenie cyfrowej, pliki znajdujące się na dysku twardym, z dużo lepszą jakością pozbawioną jakichkolwiek zakłóceń, pochodzących z komponentów komputera. DO tego dochodzi jeszcze 64 GB pamięci wewnętrznej oraz  dodatkowy slot na kartę pozwalający na upgrade do 192 GB pamięci.